Fakulta elektrotechnická se zúčastnila šestého ročníku veletrhu „Otevíráme dveře vzděláním“

Dne 1. listopadu se uskutečnil další ročník akce „Otevíráme dveře vzděláním“ (ODV), kterého se zúčastnilo 62 partnerských společností. Jedná se o školní veletrh pracovních a studijních příležitostí, jehož cílem je ukázat žákům možnosti uplatnění po ukončení středoškolského studia.

Na veletrhu pracovních a studijních příležitostí, který tradičně pořádá VOŠ a SPŠE Plzeň, se prezentovaly všechny tři technické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. FEL si pro zúčastněné připravila ukázku smart textilií včetně chytrého hasičského obleku, zařízení pro bezdrátový přenos energie, hexapod, tank i satelit. Návštěvníci měli možnost získat podrobné informace o činnosti firem a tím posoudit možnosti osobního uplatnění. Škola si pro studenty také připravila doprovodný program, při němž vystoupil se svou přednáškou výzkumník FEL Ing. Ivo Veřtát, Ph.D. Tématem přednášky byl vývoj českého technologického satelitu VZLUSAT-1, na kterém se fakulta podílí.

ODV navštívil rekordní počet účastníků a už teď se těšíme na další ročník.

_MG_5951

_MG_5980