Vědci z FEL ZČU přednášeli na prestižním německém Max Planck institutu

Tým výzkumníků Fakulty elektrotechnické, v čele s Františkem Machem, navštívili ústav Max Planck Institute for Intelligent Systems. Vědci ve složení František Mach, Martin Juřík a Vojtěch Skřivan přednášeli pro výzkumníky z Physical Intelligence Department v oblasti magnetického polohování.

Představili výzkumné aktivity, dosažené výsledky a v neposlední řadě také výzvy, kterými se na fakultě a inovačním centru elektrotechniky v Plzni zabývají. Jejich prezentace se týkaly dvou základních oborů - magneticky ovládaní miniaturní roboti a magnetické soft-robotické úchopy.

Součástí návštěvy bylo také setkání s vedoucím Physical Intelligence Department a významným odborníkem v této oblasti s profesorem Metin Sitti. Za velké pozitivum František Mach považuje navázání kontaktů a sjednání výměnných stáží pro studenty fakulty. Spolupráce s takto významným centrem, které patří mezi vrcholná pracoviště v oblasti magnetického polohování miniaturních a mikroskopických robotů na světě, začne začátkem příštího roku. Pro fakultu je to další krok kupředu v oblasti výzkumu.

17.12.18