Výzkumníci FEL prezentovali na mezinárodní konferenci ISH

Ve dnech od 26. do 30. srpna proběhl již 21. ročník mezinárodní konference International Symposium on High Voltage Engineering (ISH).

Jedná se o prestižní mezinárodní konferenci zaměřenou na techniku vysokého napětí s dlouhou historií. První ročník konference ISH se konal v roce 1972 v Mnichově, od té doby pořádá sympozia střídavě některá z evropských či mimoevropských univerzit. V roce 2015 proběhla poprvé v České republice. Její organizace byla svěřena právě Fakultě elektrotechnické ZČU, přičemž chairman konference byl profesor Haller.

Letošní 21. ročník se uskutečnil v Budapešti a navštívilo jej více než 400 účastníků.

Za Fakultu elektrotechnickou se zúčastnilo pět výzkumníků, prof. Ing. Rainer Haller, Dr., prof. Ing. Zdeňka Benešová, CSc., doc. Ing. Pavel Trnka, Ph.D., Ing. Josef Pihera, Ph.D., Ing. Jaroslav Hornak, Ph.D., kteří prezentovali šest příspěvků, které byly kladně hodnoceny odbornou veřejností.

Some Issues Related To Impulse Testing Of Gaseous Insulation With Synthetic Air
Zdeňka Benešová, Rainer Haller, Roman Hamar, Eva Müellerová, Raimund Summer, Petr Martínek

Wave Phenomena on Overhead Multi-circuit Transmission Lines Caused by Direct Lightning Stroke into Earth Wire
Zdeňka Benešová, Václav Kotlan, Rainer Haller