Zástupci FEL reprezentovali ZČU v Číně

Zástupci Fakulty elektrotechnické a Ústavu jazykové přípravy reprezentovali ZČU na studentských veletrzích v Číně ve dnech 22.–24. 10. ve městech Guangzhou a Chengdu.

Na veletrzích se představilo celkem 11 českých vysokých škol pod záštitou a společnou organizací ze strany Domu zahraničních služeb (DZS) v rámci iniciativy Study in the Czech Republic. Tyto veletrhy se konají každoročně a jsou hojně navštěvovány čínskými zájemci o studium v zahraničí. V rámci návštěvy Číny proběhlo též jednání na partnerské Jinan university v Guangzhou. Velký zájem o navázání spolupráce s FEL projevili zástupci School of Engineering, kteří na schůzku přijeli z kampusu v Zhuhai, jenž je vzdálen 2 hodiny cesty od Guanghzou.

Čína se stává pro české vysoké školy perspektivní oblastí pro navázání spolupráce nejen v oblasti studentských mobilit či náboru studentů do plných studijních programů. Svědčí o tom také fakt, že účast českých VŠ na veletrzích v Číně a další iniciativy v oblasti navazování spolupráce na tomto trhu jsou výrazně podporovány ze strany českého zastupitelství  v Pekingu a honorárních konzulátů v jednotlivých oblastech.

IMG_20191023_114426

IMG_20191024_132529