66_makerspace

Makerspace

Chcete do Makerspace FEL? Registrujte se, vyplňte formulář a po absolvování školení získáte přístup. Školení probíhá každé první pondělí v měsíci. Těšíme se na vaše projekty!
Formulář

Makerspace FEL

Makerspace FEL není jen laboratoř, ale především komunita nadšenců sdružující studující a akademickou obec, kteří chtějí tvořit a realizovat své nápady. Dává jim prostor a nástroje, které jim umožní pracovat na vlastních projektech, ať už se jedná o "do-nothing machine" nebo úplně nové technologie, které změní svět. Studující mohou v Makerspace pracovat na svých semestrálních, diplomových nebo závěrečných pracích, ale především také na svých vlastních projektech. Zároveň se mohou učit od svých starších kolegů a kolegyň, výzkumníků a výzkumnic FEL a RICE.

V čem je Makerspace FEL výjimečný?

V Makerspace naleznete velkoplošný laserový plotr, tříosou CNC frézku, 3D tiskárny a mnoho dalších výrobních technologii, které jsou dnes základem každé otevřené dílny. To v čem je ale náš Makerspace výjimečný, je především elektrodílna, kde naleznete profesionální laboratorní přístroje (osciloskopy, generátory, zdroje a další), nástroje i výpočetní techniku s potřebným software (Altium MATLAB, Ansys, SolidWorks, AutoCad a další).

Makerspace FEL byl spuštěn v akademickém roce 2020/2021.

116_timeline_mechanicka

Mechanická

Laboratoř, která poskytuje velmi kvalitní zázemí pro realizaci mechanické části projektů.

115_timeline_elektrotechnicka_makerspace

Elektro-technická

Laboratoř s plnohodnotným vybavením zaměřeným na tvorbu a analýzu elektroniky.